Strona Główna
Życiorys
O Kamilu
Niedokończony pamiętnik
Film
"11 LISTOPADA"

Msze św.
Studnia "KAMIL"
Galeria
Archiwum


Studnia "KAMIL"         Zgodnie z sugestią Kamila wysuniętą w trakcie przebiegu ostatniego Festiwalu Misyjnego i wolą Rodziny zmarłego, podczas uroczystości pogrzebowych zebrano ofiary na budowę studni głębinowej w miejscowości Bidiga znajdującej się 200 km na południe od Ouagadogou stolicy Burkina Faso na afrykańskim Sahelu. Woda pitna dostępna jest w odległym o 10 km na wschód Tenkadogo lub około 8 km od strony zachodniej w Garango. Dostęp do czystej wody przyczyni się do poprawienia warunków życia, a przede wszystkim wyeliminowania wielu chorób nękających przede wszystkim dzieci. Realizatorem projektu jest dr Jacques Ouandaogo, z Międzynarodowej Unii Follereau.


          Burkina Faso (dawniej Górna Wolta) znajduje się na suchym gorącym Sahelu. Liczba ludności sięga 14 milionów, z czego 55 % nie przekroczyła 15 roku życia. Połowę mieszkańców Burkina Faso wyznaje Islam, 30% to animiści. Katolicy stanowią nieco powyżej 10%. Podobna liczba ludności skupiona jest w kościołach protestanckich. W 1980 roku Burkina faso gościła papieża Jana Pawła II.
          Pierwsze 370 zł przekazane na ten cel, to pieniądze Kamila znalezione po wypadku. Dołączmy do tej ofiary, niech to będzie ostatnia kwesta naszego Druha. Studnia zaś nosząca imię "KAMIL" usytuowana przy powstającej szkole będzie na całe lata źródłem wody, symbolu życia dla dla blisko tysiąca mieszkańców Bidiga i okolic. Rodzinie i wszystkim, którzy dołączą do kwesty składamy serdeczne Bóg zapłać. Podczas pogrzebu zebrano blisko 4,5 tys PLN. Zbiórka trwa nadal. Na dzień 1 lipca 2012 r. zebrano 39.664,89 PLN.

         26 lipca 2012 roku przekazano za pośrednictwem Misji Franciszkańskiej w Coudougou koło stolicy Burkina Faso Ouagadougou sumę 42 745 PLN co stanowi równowartość 10 000 euro na budowę studni Kamil w miejscowości Bidiga. Suma ta powinna wystarczyć do zrealizowania projektu. Koszt przelewu po stronie banku polskiego wynosi 232,44 PLN, natomiast koszt przelewu po stronie banku w Burkina poznamy za kilkanaście dni
         Szczegóły związane z przelewem na stronie - Fundacja Polska Raoula Follereau

         O postępach w realizacji odwiertu i instalacji studni będziemy informować na naszej stronie.

          Mając na uwadze pilną potrzebę kontynuowania pomocy w budowaniu dalszych studni na Afrykańskim Sahelu, szczególnie w Burkina Faso, gdzie pracują między innymi polscy franciszkanie, nie zostanie zamknięte dotychczasowe konto:
          Fundacja Polska Raoula Follereau
          87 1240 1082 1111 0000 0387 2932
          ul. Rembielińska 10/24
          03-343 Warszawa
          tytuł wpłaty: STUDNIA